Náš příběh

 

DONART PRODUCTION, s.r.o., vznikla jako nástupce několika sloučených subjektů s cílem vytvořit přední filmovou a zábavní společnost působící ve středoevropském regionu a nyní i ve Velké Británií. Naší prioritní činností je výroba a produkce celovečerních filmů určených pro kinodistribuci.

A jak už to bývá, na samém začátku bylo učení – spousta učení. A když jsme od zkušenějších okoukali vše, co k filmařině patří, byla výsledkem této práce koprodukce Řachandy – pohádky, která každoročně přiláká k obrazovkám miliony vánočních diváků všech generací. Nedlouho poté, co si Řachanda odbyla premiéru, získal o mnoho vážnější snímek – Pepa s hercem Michalem Suchánkem – hlavní cenu na festivalu Svoboda v Rostově na Donu a další ocenění za nejlepší film. Michal byl na jiných festivalech (včetně festivalu Sunrise) oceněn za hlavní roli a teď mohou diváci zhlédnout Pepu na Netflixu. Film Cena za štěstí se zase pyšní účastí na více než dvaceti mezinárodních festivalech a několika cenami z Nazaretu či Minsku.

Od roku 2019 produkujeme filmy a dokumenty výhradně za podpory masivní kampaně založené na tématu projektu.

Brzy (bude upřesněno) nás čeká premiéra celovečerního snímku Promlčeno, v němž ztvární hlavní roli Karel Roden a díky kterému chceme otevřít společenskou diskuzi na téma kriminalistických pomníčků – zvláště pak promlčených vražd. Za podpory největších světových kynologických organizací natáčíme dokument Royal Dogs (Královská plemena), který režíruje nominant na BAFTU – Paul Crompton. Jde o nejpoutavější a nejzásadnější příběhy z královských dvorů, které ovlivnily soužití člověka se psem, kdy se nakonec ocitneme až v současnosti s jejími ožehavými problémy, zejména pak jde-li o vliv sociálních sítí na masový nákup psů a existenci množíren.

Taktéž připravujeme celovečerní film Zahradník, který píše a režíruje autor Vlastníků, Jiří Havelka. Ve stejný moment připravujeme psychologické drama na téma viny a eutanázie od Alice Nellis. Nelze opomenou ani dokument People on sale, který ukazuje děsivou tvář evropského kontinentu ve spojitosti obchodu s lidmi, orgány a podobně. A to vše v těch největších evropských měst, kam lidé cestují za bohatstvím.

Kromě celovečerních snímků podporujeme začínající filmaře. Dále se podílíme na výrobě seriálů, pomáháme zahraničním produkcím s lokacemi, zajišťujeme financování nápaditým projektům a provozujeme castingovou agenturu.

2021 © DONART PRODUCTION, S.R.O; DONART FILM LTD.